Gezocht: Voorzitter (m/v) & Groepsbegeleiders (m/v)

Ooit gedacht aan een bestuursfunctie bij de grootste scoutinggroep van Den Haag?

Ruim 40 vrijwilligers verzorgen wekelijks een leuke en uitdagende vrijetijdsbesteding voor ruim 200 jeugdleden. Omdat zij al de handen vol hebben aan de kinderen, is het wel fijn als ze zich niet met beleidszaken bezig hoeven te houden. Daarvoor hebben we het bestuur, ook vrijwilligers uiteraard!

Om de huidige bestuursleden bij te staan, zijn we momenteel op zoek naar enthousiaste en daadkrachtige vrijwilligers die deel uit willen maken van het bestuur. We hebben drie vacatures. Met drie nieuwe leden, kunnen we op volle kracht sturing te geven aan De Mohicanen. Lijkt het je leuk om, samen met andere vrijwilligers, iets op te bouwen in je eigen buurt? Of vind je het leuk om jongvolwassenen te helpen en te begeleiden in het leidinggeven aan onze jeugdleden? Dan zijn wij op zoek naar jou!

Wij bieden:
• onbeperkt toegang tot een wereld vol uitdagende activiteiten en een ongekend goede sfeer;
• een inspirerende rol waarin je een uitdagende en leerzame vrijetijdsbesteding helpt bieden aan kinderen en jongeren tot 23 jaar;
• samenwerking met en ondersteuning van andere betrokken en enthousiaste vrijwilligers;
• een groep die gezellig met elkaar omgaat, activiteiten voor vrijwilligers zelf organiseert en vrijwilligers hoog in het vaandel heeft staan;
• de mogelijkheid jezelf verder te ontwikkelen met tal van trainingen en cursussen.

Wij zoeken:

Een energieke voorzitter (V/M)
Je bent voorzitter van het bestuur van Scouting De Mohicanen. Als voorzitter bezit je de kunst alle kwaliteiten van de bestuursleden in te zetten voor de groep. De voorzitter heeft haar/zijn ogen op de toekomst gericht zonder het heden en verleden uit het oog te verliezen.
Wat doet de voorzitter?
• Je doet de algemene aansturing van de groep;
• Je vertegenwoordigt de groep bij de gemeente en andere externen;
• Je leidt de groepsraad, leidingraad en bestuursvergaderingen en zorgt dat besluiten worden genomen en gedragen;
• Je stemt de werkzaamheden in het bestuur af;
• Je ziet toe op de totstandkoming van meerjarenbeleid, jaarplan en taakverdeling in de groep;
• Je motiveert, stimuleert en adviseert bestuursleden en andere vrijwilligers.

Zie je het al helemaal zitten? Of twijfel je nog en wil je graag eens wat meer informatie? Dan kun je contact opnemen met Bianca Rouwenhorst via voorzitter@demohicanen.nl of via 06 – 40 99 42 62. Zie ook de website: www.mohicanen.nl

Twee energieke groepsbegeleiders (V/M)
(één gericht op kennisverbreding en één gericht op (groeps)activiteiten)

Je bent als begeleider bezig met de coördinatie van groepsactiviteiten en/of deskundigheid van de vrijwilligers. Als groepsbegeleider ben je goed op de hoogte van wat er onder de vrijwilligers leeft en ben je alert op ontwikkelingen op het gebied van vrijwilligerswerk. Bovendien ben je zeer gedreven om de vrijwilligers te ondersteunen en begeleiden waar nodig, zodat zij elke week die leuke activiteiten kunnen organiseren voor onze jeugdleden.
Wat doet de groepsbegeleider? (NB. De taken worden, in overleg, verdeeld over twee groepsbegeleiders)
• Je stimuleert de kwaliteiten van vrijwilligers en stimuleert hen zich hierin verder te ontwikkelen;
• Je begeleidt en ondersteunt vrijwilligers en teams;
• Je informeert regelmatig bij vrijwilligers en teams om te horen hoe het gaat, je bent het eerste aanspreekpunt voor de vrijwilligers;
• Je stuurt een team van praktijkbegeleiders aan die zich inzetten voor het bevorderen van de deskundigheid van de vrijwilligers (via de Mohicanen Academy);
• Je bevordert de sfeer binnen en samenhang van de groep vrijwilligers;
• Je bewaakt en coördineert dat groepsactiviteiten volgens plan en afspraak verlopen.

Leuke functie of twijfel je nog en wil je graag eens wat meer informatie? Dan kun je contact opnemen met Bianca Rouwenhorst via voorzitter@demohicanen.nl of via 06 – 40 99 42 62. Zie ook de website: www.mohicanen.nl

Related Posts